Обрано изказване на президента с основно послание подкрепям протеста, с вас

...
Обрано изказване на президента с основно послание подкрепям протеста, с вас
Коментари Харесай

Социолог: Евентуално избори на пролет, а Радев може да си партнира с ПП–ДБ

Обрано изявление на президента с главно послание  " поддържам митинга, с вас съм ". Така социологът Васил Тончев " разчете "  обръщението към нацията на президента.

Той акцентира, че на възможни избори ще има преформатиране – " ще има сериозна битка сред левите обединения (където е и Радев) и ГЕРБ ". Според него ще има огромно съкращаване на популистките партии, ще има рецесия и в Българска социалистическа партия, а в случай че известността на Радев не е задоволителна за независимо ръководство, той би могъл да си партнира с ПП-ДБ, счита социологът. Основната разграничителна линия - войната в Украйна - е на път да приключи, изрази мнение Тончев и съобщи, че не се вижда по какъв начин Пеевски ще бъде част от бъдещо болшинство. 

По отношение на митингите в страната социологът изясни, че те към момента не са се определили политически и са многолики.  " Политиците би трябвало да се приспособяват и да вървят с протестиращите. Президентът има ниша, където може да се включи, както и ПП-ДБ. Протестът с изключение на, че е всеобщ, е и ядосан ", сподели пред NOVA NEWS Тончев.

Той разяснява, че възможни нови избори може да има на пролет.  " Духът е излязъл от бутилката. Общественото мнение може да елементарни доста неща, само че не прости, когато някой упорства. Линията на Пеевски върви в тази посока, само че Борисов постоянно е бил доста деликатен. Пеевски отряза мостовете на Борисов за политически партньорства, а митингите са последствията от това ", изясни социологът.

Тончев предвижда, че разбирателството за бюджета ще е мъчно, а толкоз разнолики партии мъчително ще се съберат в едно.  " Ясно е, че парите не стигат. Нужни са промени, които да вкарат рестрикции ", разяснява Васил Тончев бюджета.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР